Навчання у Литві

Загальні відомості про країну

Литва – найбільша з трьох країн Балтії. Її західні кордони омиваються Балтійським морем. На суші Литва межує з Латвією, Польщею, Калінінградською областю РФ і Білоруссю. Столиця держави – місто Вільнюс. Населення Литви – 3,5 млн.чоловік, 87% з яких литовці, 6,31% росіяни, 6,74% поляки, 1,2% білоруси і 2,3% представники інших національностей. Державна мова–литовська.

Система вищої освіти

Вищі навчальні заклади Литви пропонують програми різного рівня і тривалості. Існує два типи вищих навчальних закладів: університети та коледжі – вищі навчальні заклади неуніверситетського типу. Університети пропонують бакалаврські, магістерські та докторські програми, програми підготовки творчих професіоналів високого рівня, аспірантські програми, а також можливості для проведення наукових досліджень.

Освіта в навчальних закладах неуніверситетського типу

Коледж – це вищий навчальний заклад, де акцент робиться на неуніверситетське прикладне навчання (у рамках одного ступеня), де здійснюються практичне спрямування і розвиваються професійні навички. Випускники коледжу зазвичай можуть брати участь в програмах, метою яких є підвищення професійної кваліфікації. З 2007 р. Введений вчений ступінь бакалавра.

Університетська освіта (перша ступінь): базовий курс. Базовий курс бакалаврату (Bakalauras) або професійної підготовки фахівців зазвичай триває чотири роки.

Університетська освіта (друга ступінь): спеціальна або магістерська освіта (magistras), інтегроване навчання. Після успішного закінчення базової програми можна продовжити навчання в рамках програм професійної підготовки або магістерських програм тривалістю від 1,5 до 2років. Програми підготовки фахівців у тій чи іншій області тривають1-2 роки і завершуються присвоєнням наукового ступеня. Існують також інтегровані програми (поєднують перший і другий рівень університетської освіти) тривалістю від 5до 6років.

Університетська освіта (третя ступінь): резидентура (rezidentūra), аспірантура з мистецтвознавства (menoaspirantūra), докторантура (doktorantūra). Освіта в рамках третього ступеня націлена на підготовку дослідників (Doctorantūra); художників, музикантів, викладачів мистецтвознавства (Menoaspirantūra) і медичних фахівців (Residentūra). Програми докторантури тривають чотири роки і доступні кандидатам, які завершили другий рівень університетської освіти (або інтегровану програму), а також мають аналогічний рівень освіти. Після завершення курсу докторантури кандидат, який претендує на отримання докторського ступеня, повинен публічно захистити докторську дисертацію. Програми докторантури організовуються спільно університетами та дослідницькими інститутами. Список освітніх установ, які мають право присвоювати науковий ступінь, затверджується урядом Литовської Республіки.

Мова навчання

Переважна більшість освітніх програм викладаються литовською мовою. Тому іноземний громадянин, який бажає отримати доступ до вищого органу управління в Литві, повинен продемонструвати володіння литовською мовою і пройти відповідний тест. Проте певна кількість програм, які ведуть до присвоєння академічного ступеня, реалізуються англійською, німецькою, російською чи французькою мовами.

Стипендії

Міністерство освіти і науки Литовської Республіки пропонує студентам різні види стипендій.

Літні курси

Литовська Республіка щорічно пропонує іноземним студентам стипендії для навчання на літніх курсах литовської мови та культури, організованих литовськими університетами. Кількість стипендій встановлюється щорічно і залежить від обсягу коштів які виділяються на ці цілі. Відповідна інформація публікується в угоді на подачу заявки. Як правило, крайній термін подачі заявок - 1квітня.

Академічні стипендії

Литовська Республіка щорічно пропонує іноземним студентам стипендії участь у навчальних програмах (1-2семестри) по литовським (балтійським) дослідженням. Тривалість навчання залежить від обсягу виділених коштів, а відповідна інформація публікується щорічно в запрошенні на подачу заявки.Зазвичай крайній термін подачі заявок - 1квітня.

СГ «PZU Україна»
Напишіть нам